!קריאת השכמה לכל נשות הכותל

הצילו תפילות נשים בכותל! לא נלחמנו עבור גלות מאחיותינו ועמנו

בעזרת הנשים בראש חודש אדר

בעזרת הנשים בראש חודש אדר

אנו מייסדות, חברות וועד לשעבר ותומכות נשות הכותל, קיבלנו בתדהמה גמורה את העובדה כי בימים הקרובים ענת הופמן עומדת לחתום על הסכם עם הממשלה המגרש את נשות הכותל ממקומנו לצמיתות.

ההסכם המתגבש מוותר לחלוטין על זכות האישה להתפלל בציבור, להתעטף בטלית, להניח תפילין ולקרוא בספר תורה בעזרת הנשים ברחבת הכותל המערבי תמורת הקצאת רחבה נפרדת, מבודדת ומרוחקת שתשרת את כל אותם אלו המעוניינים להתפלל לקדוש ברוך הוא שלא כפי שיחליט הממונה על הכותל בהסכמת הרבנים הראשים.

בעזרת הגברים בראש חודש אדר

בעזרת הגברים בראש חודש אדר

לתשומת לבכן, הובא לידיעתנו כי ההסכם המתגבש מעניק לממונה על הכותל, הרב שמואל רבינוביץסמכות בלעדית להחליט מהו מנהג המקום המקובל בעזרת הנשים והגברים. אותו אדם, הרב שמואל רבינוביץמשמש יושב ראש  של קרן למורשת הכותל, גוף שכולו גברים חרדים. במשמרתו, שוטרים החרימו טליתות ותפילין של נשים, עקבו ועצרו נשים מתפללות ומונעים מנשים להכניס ספר תורה לעזרת הנשים.

מעבר לעובדה כי ההסכם הנרקם מוותר על החופש והזכות של כל יהודייה ויהודי בדורנו להתפלל על פי דרכה ודרכו ליד הכותל המערבי, הוא מביא לנזק עתידי גדול אף יותר לדורות הבאים שמעוניינים להתפלל באתר ההיסטורי אחד וייחודי. כסמל לקיבוץ הגלויות, הכותל בעל חשיבות רוחנית ולאומית לכל אחת ואחד בעם ישראל ואסור לנו להתפשר מתפילה במקום קדוש זה יחד עם כל בנות ובני ישראל.

אנו נלחמנו במשך 25 שנה בחירוף נפש על מנת שיפסיקו להושיב נשים בספסל האחורי של האוטובוס. הרמנו את לפיד השוויון והפלורליזם היהודי עבור הדורות הבאים וכעת הכול עומד לקרוס. למרות שהצלחנו להוכיח את זכויותינו ויכולותינו כנשים לנהוג באוטובוס היהדות, עכשיו הנהלת העמותה שלנו בשיתוף עם הממשלה מחפשת להעבירנו לאוטובוס נפרד!

היות וקיים מגוון מנהגים בקרב העם היהודי, וביניהם, נשים מתעטפות בטלית, מניחות תפילין וקוראות מספר תורה בעת תפילתן, ההסכם הולך לכפות מנהג קיצוני ולמנוע מנשים להתפלל על פי אמונתן. בניגוד למגמה המצפה מקהילות חרדיות לציית לחוק ולרוח החברה האזרחית הישראלית, ההסכם מתגמל את אלו שמפגינים חוסר כבוד ואפילו אלימות כלפי נשים, ומחפשים להדיר נשים מהמרחב הציבורי.

עדיין לא מאוחר מידי ואנו חייבות להתעורר ולמנוע חתימה על תכנית רבינוביץ“. אנו מחויבות להמשיך ולהתפלל בעזרת הנשים. את התפילה הזאת, אי אפשר להפסיק.

אנו קוראות לכל יהודייה. השמיעו את קולכן כדי למנוע חתימת נשות הכותל על תכנית רבינוביץ“. ביקשו מוועד המנהל של העמותה להיענות לבקשתנו לכנס אסיפה כללית ללא דיחוי כדי שנוכל לקיים דיון ראוי ולקבל החלטה נבונה למען בנותינו ונכדותינו: media@womenofthewall.org.il

ד”ר בונה דבורה הברמן
שריל בירקנר מאק
פייגה דינה פיין עו”ד
דניאל שרה ברנשטיין
אנדריאה וייס
ד”ר עליזה ברגר קופרד
בכל רובן גלר
הילה לירן פרטוק
אליזבת פרנק בקמן
אווה נויהאוס
רבקה האוט
מרים בנסון עו”ד
ד”ר סוזן ארנוף
ד”ר שולמית מגנוס
רב וונסה אוקס
ד”ר פיליס צ’סלר

השמיעו את קולותיכן/ם: משאל עם: נשים בכותל

לפרטים נוספים ולכל שאלה ועניין אנו עומדות לשירותכן/ם
ד”ר בונה דבורה הברמן: bonnadev at gmail dot com
שריל בירקנר מאק: cbirknermack at gmail dot com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s